Które herbaty warto pić każdego dnia

Regularne spożywanie odpowiednio przygotowanej herbaty może skutecznie przyspieszyć metabolizm oraz wspomóc długi i nierzadko skomplikowany proces odchudzania. Warto jednak wiedzieć, że picie samej herbaty, bez odpowiednich nawyków żywieniowych oraz regularnej aktywności fizycznej, nie sprawi, że w cudowny sposób ubędzie kilogramów. Herbata jednak stanowi doskonałe uzupełnienie każdej diety odchudzającej, dlatego warto włączyć ja do codziennej diety. Herbaty np. liściaste kupisz w sklepie internetowym.

Herbata na odchudzanie – czy rzeczywiście pomaga?

Z uwagi na prozdrowotne właściwości herbaty, warto wypijać kilka filiżanek naparu dziennie, ważne jednak aby była to herbata dobrej jakości, wypijana bez dodatkowych słodzików czy cukrów a także dobrana odpowiednio do potrzeb oraz własnych preferencji smakowych.

Osoby, które regularnie spożywają napary z herbaty szczycą się lepszym BMI oraz korzystniejszym stosunkiem pomiędzy pasem a biodrami, który jest podstawowym wskaźnikiem występowania otyłości brzusznej. Co ważne, herbata poza właściwościami oczyszczającymi oraz wspomagającymi tempo przemiany materii posiada także inne prozdrowotne właściwości do których zaliczyć należy:

– wspomaganie funkcjonowania takich narządów jak wątroba, stawy, mózg, serce,

– pozytywny wpływ na ciśnienie krwi oraz jej krążenie w organizmie,

– obniżenie złego cholesterolu we krwi, którego nadmiar jest przyczyną takich chorób jak miażdżyca czy udar,

– wsparcie organizmu w stanach zmęczenia i stresu,

– poprawę jakości i zdrowia skóry, przeciwdziałanie łupieżowi.

Najskuteczniejsze rodzaje herbat na zrzucenie zbędnych kilogramów

W Polsce jeszcze do niedawna, jedną z najbardziej popularnych herbat była herbata czarna. Dziś te proporcje pomiędzy spożywaniem herbaty czarnej a innych jej odmian zaczynają się zmieniać, głównie z uwagi na większą świadomość żywieniową społeczeństwa. Osoby poszukujące zdrowej herbaty powinny zwrócić uwagę na takie jej rodzaje jak herbata zielona, czerwona oraz herbata biała.

Pierwsza z nich dzięki dużej zawartości katechiny wstrzymuje namnażanie się komórek tłuszczowych oraz jest sprzymierzeńcem w redukcji zbędnego tłuszczu. Zawarte w niej polifenole skutecznie zmniejszają łaknienie oraz przeciwdziałają odkładaniu się węglowodanów i tłuszczy w organizmie. Drugi rodzaj – herbata czerwona skutecznie przyspiesza metabolizm a także odznacza się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Osoby przepadające za łagodniejszym smakiem herbaty, powinny zdecydować się na herbatę białą, która jest najmniej przetworzona oraz zawiera w swoim składzie największą ilość przeciwutleniaczy.