Wybór herbaty

Herbata to tak naprawdę jedno słowo, za którym kryje się sporo rodzajów. Herbata może być w końcu czerwona, czarna, zielona, biała, a także owocowa. Z tych wszystkich gatunków herbat wynika wiele właściwości dla zdrowia, a także walorów smakowych. Warto przyjrzeć się wszystkim rodzajom herbat i je przetestować. Świat herbaty jest pasjonującym miejscem, w którym cały smak oraz dobroczynne działanie bierze się prosto z natury.

Dlaczego czarna herbata?

Czarna herbata jest jednym z popularniejszych gatunków herbaty na rynku. Jej właściwości nie są jednak każdemu znane. Jedną z mniej znanych cech jest wspomaganie apetytu. Jest to właściwość, którą można wykorzystać, podając herbatę na przykład dziecku przed posiłkiem. Co więcej, czarna herbata jest także idealna jako zamiennik kawy. Herbatę można podawać zamiast kawy już o poranku. Ten napój zawiera taninę, która jest pochodną kofeiny. Jest to substancja, która uwalnia się nieco wolniej niż kofeina, za to jest bardzo skuteczna. Czarna herbata ma dobroczynne działania dla układu krwionośnego. Jej działanie sprowadza się do obniżenia poziomu cholesterolu. Działa również wzmacniająco na naczynia krwionośne oraz przeciwdziała rozwojowi miażdżycy. Czarna herbata nie jest jednym napojem, który zawsze trzeba podawać samodzielnie. Warto wypróbować połączenia czarnej herbaty z przyprawami, na przykład z anyżem. Jest to mieszanka korzystna zwłaszcza na okres zimowy.

Herbaty owocowe

Herbaty owocowe nie mają zbyt dużej ilości kofeiny, za to mają niepowtarzalny owocowy smak. W zależności od mieszanki, jaka została użyta do stworzenia herbaty owocowej, można uzyskać różne smaki. Może to być herbata malinowa, truskawkowa, ale też może być wielosmakowa, jak na przykład o smaku owoców leśnych. Takie połączenie może zachwycić osoby, które lubią owoce nie tylko w jednej postaci. Herbaty owocowe są także idealnym napojem dla dzieci. Herbata owocowa może być rozgrzewającym napojem na zimne dni, ale też chłodzącym napojem na letnią porę. Warto wybrać swój ulubiony smak.